Диспетчеризація шахт

Уніфікована телекомунікаційна система диспетчерського контролю та автоматизованого управління аерогазовою обстановкою, гірничими машинами та технологічними комплексами вугледобувної промисловості.

Структура АСУ ТП:

Поверхнева частина: Вентилятори головного провітрювання, Калориферні установки, Компресорні установки, Комплекс завантаження скіпів, Мікроклімат стволів, Поверхневий технологічний комплекс, Котельня.

Підземна частина: Контроль навколишнього середовища, Склад ВМ, Підготовчі ділянки, Добувні ділянки, Високовольтні осередки, Водовідливні установки, Контроль стану блоків живлення.

Система УТАС спільно зі SCADA TRACE MODE забезпечує:

1) Безперервний автоматичний контроль повітря, що надходить до вибою тупикового вироблення вентиляційним трубопроводом.

2) Автоматичне відключення групового апарату з регульованою витримкою часу від 30 до 120 с з моменту видачі датчиком швидкості повітря сигналу про порушення нормального провітрювання вироблення.

3) Автоматизоване місцеве та диспетчерське управління робочим або резервним вентиляторами місцевого провітрювання (ВМП).

4) Імпульсне включення пускача робочого чи резервного ВМП, що забезпечує плавне заповнення вентиляційного трубопроводу повітрям.

5) Автоматичне повторне імпульсне включення пускача робочого або резервного ВМП при відновленні напруги хоча б одному з них протягом часу від 60 до 110 сек. з моменту зникнення напруги на апаратурі і нульовий захист пускачів ВМП при зникненні напруги живлення на час більше 120 сек.

6) Регульовану витримку часу на включення групового апарату, що живить електроприймачі підготовчого виробітку в межах від 5 до 20 хв. з моменту видачі датчиком швидкості повітря сигналу про нормальне провітрювання виробітку.

7) Вимкнення групового апарату без витримки часу при відключенні пускача ВМП.

8) Збереження включеного стану пускача працюючого ВМП та можливість місцевого та віддаленого управління робочим або резервним ВМП при виході з ладу та відключення роз'єднувача апаратури.

9) Увімкнення робочого ВМП, у разі відсутності включення – запуск резервного ВМП під час вступу команди на запуск ВМП або при автоматичному повторному включенні.

10) Автоматичне включення резервного ВМП у разі відключення резервного ВМП.

11) Дозвіл на включення групового апарату без витримки часу 5...20 хв., при закінченні автоматичного повторного включення ВМП, якщо режим провітрювання відновився протягом часу, регульованого від 30 до 120 сек.

12) Автоматичний переведення апаратури на резервну лінію живлення напругою 36 при зникненні напруги в робочій лінії і назад при відновленні напруги в робочій мережі.

 

Диспетчерський контроль шахт
Диспетчеризація шахт
Автоматизація шахтного обладнання
АСУ ТП та диспетчерський контроль шахт