Програмне забезпечення та обладнання для АСУ ТП

Для побудови системи управління та диспетчеризації виробництвом та комерційним об'єктом важливо застосовувати якісне обладнання та програмне забезпечення, які задовольняють усім вимогам технологічного процесу. Важливо вказати марку виробника обладнання у технічному завданні та узгодити її із Замовником.

Враховуючи, що система управління відображає інформацію на пульті диспетчера в режимі on-line, для безперебійної та точної передачі даних застосовується апаратне та програмне забезпечення, які роками пройшли дослідну експлуатацію на відповідних об'єктах.

Вимоги, якими керуються інженери під час підбору компонентів при проектуванні системи автоматизації:

  • Грамотне поєднання та взаємодія всіх вузлів системи. Привід, шафа управління з ПЛК, пристрої КВП, механічні компоненти, промислові комп'ютери, програмне забезпечення – все це в системі повністю забезпечить необхідне функціонування АСУ ТП підприємства. За допомогою одного контролера не можна спроектувати повноцінне АСУ, навіть якщо він є європейським виробником вартістю десятки тисяч євро. Необхідно враховувати марку та якість двигунів, редукторів, датчиків та розуміти яким чином і за допомогою якого програмного забезпечення буде забезпечено диспетчерський контроль за технологічним процесом.
  • Основні вузли не повинні бути маркою китайського бренду. Бажано, щоби основне обладнання вироблялося в Європі, США, Японії, Південній Кореї. Вибір китайських компонентів необхідно звести до мінімуму, обмежитися лише незначним обсягом.
  • Співвідношення ціна/якість системи керування відповідає загальній вартості установки та забезпечує окупність протягом гарантованого терміну.

При розробці АСУ враховується досвід впровадження та експлуатація обладнання на об'єктах клієнтів, тому перевагою користуються наступні бренди: SCADA Trace Mode, Schneider Electric, Simenes, ICP DAS, Motovario, OWEN, KEB, Bosch Rexroth, Emerson. Усі марки обладнання пропонуються Замовнику після дослідження об'єкта у техніко-комерційній пропозиції.

Програмування SCADA
Обладнання для АСУ ТП
Програмне забезпечення та SCADA для керування виробництвом